22 Aralık 2011 Perşembe

tuz lambadan,yatak odası abajuru olur mu??

yine bir evmanya ürünü tuz lamba(google'a tuz lamba yazın sonra hangisi doğru diye kafayı yeyin:))
sitede böyle kullanılmış
fakat ben;hem doğal,dekoratif ve sıcak durduğu için abajur olarak kullansam nasıl olur diye düşünmekteyim şu aralar.Aslında bu yatak odasını canlandırcak şekilde pembeli veya kahve varaklı bi abajurda seçebilirdim fakat ben ahşap yoğunlukta sıcak bir yer olmasını düşünmekteyim ama kararsızıım..


Kullanım Şekli:

Tuz lamba, içerisinde bulunan ampülün yanmasıyla ısınır. Isınan tuz, havaya negatif iyon dağıtır. Negatif iyon, havanın vitaminleri olan moleküllerdir. 2-3 kilogramlık bir tuz lamba, yeterli ısıya ulaştığında 10 metrekarelik bir mekanın havasını %300 oranında daha temiz hale getirir.

Not: Kullanılan odada kapo ve pencerelerin kapalı tutulması gerekmektedir.Açıklama:

Kaya tuzu lambaları doğal iyonlaştırıcı olması nedeniyle havadaki pozitif yüklü iyonları negatif iyona çevirir. Böylelikle soluduğumuz havanın kalitesini artırır. Bu sayede dinçlik ve rahatlanma sağlar. Gün boyunca maruz kaldığımız stresi ve pozitif yüklü iyonları vücudumuzun üzerindeki diğer olumsuz etkileri ortadan kaldırır.

Yararları:

Tuz lambanın yaydığı eksi iyonlar, havadaki tozları, polenleri ve bakterileri temizler. Bunun yanısıra alerjik rahatsızlıklara, astım hastalarına, bağışıklık sistemi zayıf olanlara, soğuk algınlığına, migren sorununa, saman nezlesine, mevsimsel rahatsızlıklara ve horlama problemlerine de birebir faydaları bulunmaktadır. Havadaki koku ve nemi azaltır, rahat bir uyku ortamı sağlar, sigaranın etkilerini azaltır ve ayrıcca yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.

Üretim:

Tuz lambalarımızın hammaddesi olan beyaz kaya tuzu tahmini 5000 yıldır kullanılan, Türkiye'nin en büyük tuz rezervine sahip Çankırı tuz mağarasından dinamitlenerek çıkartılmaktadır.

Bu ender bulunan beyaz kaya tuzları, birkaç farklı sertleştirme işleminden geçtikten sonra doğal iyonlaştırıcı yapısı bozulmayacak şekilde, el ile işlenerek lamba haline getirilmektedir.

Doktor görüşleri:

Dr. Krueger: Günün birinde bugün kapalı alanlardaki sıscaklık ve nemliliği düzenlediğimiz gibi iyon seviyesini de düzenlemeye ihtiyaç duyacağız.
• Dr. E.R Holiday: Eksi iyonlar havanın vitaminleridir.
• Dr. Komblueh: Eksi iyonlar çok acı çeken hastaları sakinleştirdi.
• Dr. Roberth Mc Gowan: Eksi iyonlar yanıkları daha çabuk kurutup, daha az yara iziyle kısa sürede iyileştirir.

Uyarılar:
• Lambanızın temizliği temiz nemli bir bezle yapılabilir. Ancak bu esnada lambanın elektrikle bağlantısını mutlaka kesmelisiniz.
• Tuz lambanızı kullanmıyorsanız ve aşırı neme maruz kalıyorsa hava ile temasını engellemelisiniz.

Hiç yorum yok: